«Національний раунд судових змагань з міжнародного права ім. Бена Телдерса»

Отправлено 28 февр. 2011 г., 6:14 пользователем Dmytro Koval   [ обновлено 13 февр. 2012 г., 21:17, автор: International Law NU Odessa Law Academy ]

Telders International Moot Court Competition – європейський конкурс, в якому щорічно змагаються команди з більше ніж 25 країн Європи, а фінал цього конкурсу проходить у м. Гаага (Нідерланди) в приміщенні Міжнародного Суду ООН.

Конкурс з міжнародного права імені Бена Телдерса був заснований у 1977 році. Зараз він вважається найпрестижнішим конкурсом із судових дебатів з міжнародного права у Європі.

Згідно з правилами конкурсу національний раунд складається з двох частин - письмової та усної. Спочатку команди знайомляться зі справою, в основі якої - вигаданий міждержавний спір, який передається на розгляд до Міжнародного суду ООН. Потім кожній команді необхідно представити два меморандуми (письмових аргументи) від імені позивача та відповідача, а також взяти участь у двох судових засіданнях.

Метою конкурсу є надання студентам-юристам практичного досвіду виступу на судовому засіданні, вдосконалення знань юридичної англійської мови, а також ближче ознайомлення їх із принципами верховенства права та громадянського суспільства. Забезпечити набуття та вдосконалення майбутніми юристами навичок ведення судових дебатів, стимулювання наукової діяльності молодих правників, спрямованої на розв‘язання проблемних питань міжнародного законодавства. Захід сприяє розвитку та поширенню знань про міжнародне право та руху судових дебатів в Україні, а також підвищує імідж України як правової та демократичної держави в Європі.

В цьому році український національний раунд проходив в м. Одесі, на базі Одеського апеляційного господарського суду.

У заході взяли участь команди провідних ВНЗ юридичного профілю України, а саме:

-          Академія адвокатури України

-          Національний університет «Острозька Академія»

-          Київський міжнародний університет

-          Національний університет «Одеська юридична академія»

-          Міжнародний гуманітарний університет

-          Національний університет "Києво-Могилянська Академія"

Партнерами заходу виступили юридична фірма «Asters» (Київ), юридична фірма «АНК» (Одеса), юридичний портал «PRAVOTODAY in UA» а також Ліга студентів Асоціації правників України.

Організатором заходу виступив Центр міжнародного права і правосуддя.

За результатами змагань, перше місце посіла команда Національного університету «Одеська юридична академія», друге – команда Київського міжнародного університету, а третє – представники Національного університету «Києво-Могилянська Академія».

Перемогу у номінації «Кращий оратор» здобула студентка Національного університету «Одеська юридична академія» Катерина Гайдей.

Перемогу у номінації «Кращий меморандум позивача» отримала команда Київського міжнародного університету.

Перемогу у номінації «Кращий меморандум відповідача» отримала команда Національного університету «Одеська юридична академія».