Наталья Илларионовна Севостьянова - Первый заместитель Министра юстиции Украины

Отправлено 16 янв. 2015 г., 4:23 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 16 янв. 2015 г., 4:28 ]
Доцент кафедры международного права и международных отношений, кандидат юридических наук Наталья Илларионовна Севостьянова назначена на должность Первого заместителя Министра юстиции Украины.
Ранее Наталья Илларионовна Севостьянова была Правительственным уполномоченным по делам Европейского суда по правам человека.
Наши искренние поздравления Наталье Илларионовне!

Першим заступником Міністра юстиції призначено Наталію Севостьянову. Відповідне рішення про її переведення з нині займаної посади Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини напередодні було ухвалено Урядом.

«Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Наталія Севостьянова була переведена на посаду першого заступника Міністра юстиції. Це кадрове рішення було прийнято Кабміном у тому числі у відповідь на численні звернення правозахисників та громадських діячів. Зокрема з пропозиціями кандидатури Наталії Іларіонівни на посаду першого заступника звернулися Мустафа Джемілєв, Аркадій Бущенко та Олександр Заєць. Мені дуже приємно, що фахівець, який має великий досвід у захисті прав громадян, у тому числі й мешканців Криму та національних меншин, який подав три масштабні заяви проти дій Російської Федерації до Європейського суду з прав людини, й надалі опікуватиметься цими питаннями вже на посаді мого першого заступника», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

Нагадаємо, Наталія Севостьянова працювала членом-консультантом «Центру міжнародного права та правосуддя» з підготовки скарг до ЄСПЛ. Після навчання в аспірантурі захистила дисертацію і отримала науковий ступінь кандидата юридичних наук.

Співпрацювала в спільних проектах з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, науковим консультантом і розробником нормативно-правових документів щодо приєднання України до Декларації ООН про права корінних народів, брала участь в експертній діяльності проектів резолюцій Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Автор монографії «Звернення до Європейського суду з прав людини як реалізація права на правосуддя» та посібника по юрисдикції та ключовим прецедентам Європейського суду з прав людини.

У 2011 році закінчила курс з міжнародної юридичної практики для європейських юристів у Worcester College, Оксфордський університет. У 2010 році навчалася в літній школі ELSA з Європейської інтеграції. З відзнакою закінчила міжнародні навчальні програми ім. Фулбрайта.

19 березня 2014 року була призначена на посаду Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини. Зокрема, нею було подано до Європейського суду з прав людини три заяви проти дій Російської Федерації, які призвели та продовжують призводити до масових випадків порушень прав людини.

Источник: http://www.minjust.gov.ua/news/46620

• Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 р. № 3-р "Про звільнення Севостьянової Н. І. з посади Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини"
  • Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 р. № 11-р "Про призначення Севостьянової Н. І. першим заступником Міністра юстиції України"