2016.10.27 Заседание кафедрального студенческого кружка по международному праву

Отправлено 28 окт. 2016 г., 4:06 пользователем Mykola Pashkovskyi   [ обновлено 28 окт. 2016 г., 4:09 ]
27 жовтня відбулось засідання студентського наукового гуртка з міжнародного права на тему "Гендерна рівність - міжнародно-правові аспекти". Модератор засідання виступив доктор філософії в галузі права, старший викладач кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Войтович Павло Петрович.

Павло Петрович почав роботу засідання, зазначивши важливість та необхідність дослідження міжнародно-правових аспектів гендерної рівності та окреслив формат роботи.

Ігор Ковалевич, студент 3 курсу факультету ЦГЮ, виступив з першою доповіддю та розповів про становлення міжнародно-правового захисту гендерних прав. Ігор дослідив основні історичні етапи, розповів про основні міжнародно-правові акти та закони України, які є основою захисту гендерних прав.
Далі Ксенія Гошко, студентка 3 курсу факультету ЦГЮ, розповіла про правові аспекти програми рівних можливостей та прав жінок в Україні. Ксенія освітила міжнародно-правові стандарти реалізації таких програм, окреслила стан, необхідність, результати та перспективи реалізації побідних програм в Україні при підтримці міжнародних організацій.
Також виступила з доповіддю студентка 3 курсу факультету ЦГЮ Тетяна Коцюба. Тетяна окреслила правові аспекти щодо трансгендерності та проблеми трансгендерних людей в Україні, звернувши увагу на правові передумови та правові наслідки, окреслила основні нормативно-правові акти України, які регулюють дане питання.
Анастасія Воробйова, студентка 6 курсу факультету заочного та вечірнього навчання, присвятила доповідь питанням доступу до інформації щодо запобігання, розслідування, переслідування та притягнення до відповідальності за злочини проти жінок. Особливу увагу Анастасія звернула на міжнародний досвід в даній сфері, зокрема Міжамериканської комісії з прав людини та основних рішень Міжамериканського суду з прав людини.
Пашковський Микола Іванович, професор кафедри міжнародного права та міжнародних відносин, Коваль Дмитро Олександрович, доцент кафедри міжнародного права та міжнародних відносин, та Процун Сергій Сергійович, доцент кафедри міжнародного права та міжнародних відносин, задавали конструктивні питання і також координували роботу засідання в цілому.

Впродовж засідання студенти та аспіранти мали змогу задавати питання доповідачам та викладачам, та висловлювати власні думки з приводу міжнародно-правових аспектів регулювання гендерної рівності. Також під час засідання була можливість подивитись відео на тему засідання, обговорити проблемні аспекти та підвести результати засідання в спеціалізованій аудиторії, створеної при підтримці програми TEMPUS.
Засідання гуртка було надзвичайно цікавим завдяки ініціативності студентів у виборі тем доповідей та роботі усіх учасників засідання. Висловлюємо вдячність студентам за інформативні доповіді та всім присутнім за активну участь у роботі засідання.
Запрошуємо студентів та аспірантів брати участь в наступних засіданнях гуртка, пропонувати теми доповідей та активно брати участь у дискусіях, адже саме на засіданнях студентського наукового гуртка є можливість запропонувати та розглянути найбільш важливі та проблемі питання міжнародного права та міжнародних відносин.

За додатковою інформацією про роботу гуртка та з приводу пропозицій щодо тематики майбутніх засідань просимо звертатися до аспірантки кафедри міжнародного права та міжнародних відносин - Анастасії Геннадіївни Мурзановської (тел. 093-443-64-60).

Звертаємо також увагу на сторінки студентського наукового гуртка на сайті кафедри міжнародного права та міжнародних відносин в соціальних мережах з актуальною інформацією:

20161027 Студкружок - гендерное равенство