Новости


2017/11/02 Аспіранта кафедри Юлію Зайченко обрано Генеральним директором Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України

Отправлено 5 нояб. 2017 г., 23:06 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 5 нояб. 2017 г., 23:11 ]

Вітаємо аспіранта кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Юлію Іванівну Зайченко з набранням у конкурсі найбільшої кількості балів – 21,7 та обранням Генеральним директором Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України!!!

2017/10/27 Доцент Дмитро Коваль провів для ELSA Odesa воркшоп "Email етика для юристів"

Отправлено 5 нояб. 2017 г., 22:52 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 5 нояб. 2017 г., 22:55 ]

Доцент Дмитро Коваль провів 27 жовтня 2017 року на запрошення ELSA Odesa для юристів - студентів і практиків воркшоп "Email етика для юристів".

"Ми впевнені, що після Email етика для юристів будемо уважними з такими дрібницями в листі (як нам тоді здавалось), як знаки оклику, великі літери тощо" (ELSA Odesa)

#Коваль Д.О. #студенти #студентські заходи

2017/10/30 Відкрита лекція доцента Пашковського Миколи

Отправлено 1 нояб. 2017 г., 4:06 пользователем Mykola Pashkovskyi   [ обновлено 1 нояб. 2017 г., 4:08 ]

30 жовтня 2017 року відбулася відкрита лекція доцента кафедри Пашковського М.І. за темою "Мирні засоби вирішення міжнародних спорів".

#Пашковський М.І. #відкрита лекція #навчальний процес

2017/10/24 Професора Бехруза Хашматуллу Набієвича обрано завідувачем кафедри міжнародного права та міжнародних відносин

Отправлено 1 нояб. 2017 г., 4:02 пользователем Mykola Pashkovskyi   [ обновлено 1 нояб. 2017 г., 4:04 ]

Вітаємо професора Бехруза Хашматуллу Набієвича з обранням Вченою Радою Національного університету «Одеська юридична академія» завідувачем кафедри міжнародного права та міжнародних відносин

#Бехруз Х.Н. #HR

2017/10/25-26 Доповідь доцента Коваля Д.О. на конференції "A Bridge Over Troubled Waters: Dispute Resolution in the Law of International Watercourses and the Law of the Sea" (Міст через проблемні води: вирішення спорів в праві міжнародних водотоків та морському праві) (Люксембург, Інститут Макса Планка)

Отправлено 1 нояб. 2017 г., 3:58 пользователем Mykola Pashkovskyi   [ обновлено 1 нояб. 2017 г., 3:59 ]

25-26 вересня 2017 року в Інституті Макса Планка, що в Люксембурзі проходила конференція "A Bridge Over Troubled Waters: Dispute Resolution in the Law of International Watercourses and the Law of the Sea" (Міст через проблемні води: вирішення спорів в праві міжнародних водотоків та морському праві). Участь у конференції брав доцент кафедри, к.ю.н. Дмитро Коваль.
Предметно та концептуально конференція була розділена на дві складові. З предметної сторони, конференція складалась з дискусій щодо міжнародних водотоків (як зазначали організатори – частина, пов’язана із прісною водою) та з панелей з морського права (або панелей щодо соленої води). Таким чином захід згуртував як спеціалістів з міжнародного водного (річкового) права, так і експертів з морського публічного права.
Що ж до концептуальних складових конференції, то вона стала досить незвичним для юридичних заходів поєднанням панельних дискусій із визнаними лідерами юридичного ринку та так званих стендових доповідей їх молодших колег. 
Якщо формат панельних виступів добре відомий та не потребує особливих коментарів, то стендові доповіді не часто стають частиною юридичних заходів. Їх ідея на конференції у Люксембурзі полягала в тому, щоб учасники створили плакати з інформацією щодо певної вузької проблеми сучасного міжнародного морського права чи річкового права та, за потреби, коментували свої плакати усім зацікавленим відвідувачам заходу.
Дмитро Коваль, разом із колегою з Університету Трієра Валентином Шатцом представив стенд щодо юрисдикції арбітражного трибуналу, створеного за додатком VII до Конвенції ООН з морського права, для вирішення спору між Україною та Росією по Чорному та Азовському морям та Керчинській протоці.

#конференція, #науковий захід, #Коваль Д.О

2017/10/25 Засідання кафедрального студентського наукового гуртка з міжнародного права

Отправлено 1 нояб. 2017 г., 3:52 пользователем Mykola Pashkovskyi   [ обновлено 1 нояб. 2017 г., 3:54 ]

20 жовтня відбулось засідання кафедрального гуртка, присвячене праву на приватність
В роботі гуртка брали участь його керівник –    доктор   філософії   в    галузі  права Войтович П.П., к.ю.н., доцент Пашковський М.І., к.ю.н. Любашенко В.І., аспірантка кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Музика В.В., студенти 2, 4 і 6 курсів факультетів міжнародно-правових відносин, адвокатури і цивільної та господарської юстиції.

В межах своєї доповіді Олександра Польовська, студентка 2 курсу факультету цивільної та господарської юстиції, розповіла про національні та міжнародні стандарти захисту права людини на приватність (повагу до приватного та сімейного життя). Проаналізовано статті Конституції, Закону України «Про захист персональних даних», а також положення галузевих кодексів, що містять вимогу про повагу до приватного життя особи (ст. 301, 305-308, 311 ЦК України тощо) та встановлюють відповідальність у разі порушення права на приватність (зокрема, ст. 162-163 КК України). В подальшому доповідачка розповіла про міжнародні акти, які закріплюють права на приватність, зокрема, Загальну Декларацію з прав людини 1948 р., Пакт про громадянські та політичні права 1966 р., Європейську Конвенцію з прав людини 1950 р. тощо.

Доповідати по темі доступу до персональної інформації почав Дмитро Гнатюк, студент 2 курсу ЦГЮ, який розповів про розмежування інформації на загальнодоступну та конфіденційну. Дмитро розповів про право особи на доступ до власних персональних даних, а Назарій Троцько, студент 2 курсу ЦГЮ, про доступ до персональних даних третіх осіб. Було розглянуто декілька справ щодо доступу до персональних даних, зокрема, рішення Суду ЄС у справі «Колегія мера і членів міської ради Роттердаму проти M.E.E. Ріджкебура», де була розглянута специфічна структура права на доступ до персональної інформації і пояснено, чому його часто називають одним із ARCO-прав; на прикладі таких справ як «Гаскін проти Великобританії», «К.Н. та інші проти Словакії», «Угорський Хельсінкський комітет проти Угорщини» тощо було розглянуто питання доступу до персональної інформації (зокрема, пропорційність обмеження доступу).

Доповідь Діани Слюсарчук та Аліни Милимук, студенток 4 курсу факультету адвокатури, стосувалась питання збору, використання та зберігання персональних даних без відома особи. Доповідачі представили увазі учасників засідання загальні відомості та статистику про порушення права на приватність, що є результатом проведення оперативно-розшукових дій. Також на прикладі європейських країн було розглянуто питання збору і зберігання інформації в рамках адміністративного і кримінального проваджень. Згадано такі справи як «Ліндер проти Швеції», «Л.Х. проти Латвії», «М.К. проти Франції», які оцінювались ЄСПЛ на пропорційність втручання в право на приватність та надання суб’єктам персональної інформації процесуальних гарантій. 

Вікторія Музика
, аспірантка кафедри міжнародного права та міжнародних відносин, представила доповідь, присвячену праву на забуття (або праву бути забутим), яке наділяє особу правом вимагати видалення своїх особових даних із загального доступу через пошукові системи, якщо, на думку такої особи, розміщені дані можуть завдати їй шкоду. Це стосується застарілих, неповних, недоречних, неточних або надлишкових даних чи інформації, законні підстави для зберігання якої зникли з плином часу. Проаналізовано справу іспанського громадянина Маріо Костехи Гонсалеса проти корпорації Google.


#студгурток

2017/10/06 Участь професора Короткого Т.Р. та доцента Пашковського М.І. у міжнародній науковій конференції «Правові концепції Герша Лаутерпахта у теорії та практиці міжнародного права» (м. Жовква)

Отправлено 1 нояб. 2017 г., 3:36 пользователем Mykola Pashkovskyi   [ обновлено 1 нояб. 2017 г., 3:36 ]

6 жовтня 2017 року професор Короткий Т.Р. та доцент Пашковський М.І. взяли участь у міжнародній науковій конференції «Правові концепції Герша Лаутерпахта у теорії та практиці міжнародного права» (м. Жовква), яка проводилася в Жовківському замку на території Державного історико-архітектурного заповідника у Жовкві. 
Організатор конференції: кафедра міжнародного права Львівського національного університету імені Івана Франка, Державний історико-архітектурний заповідник у Жовкві. Учасники: Київський університет, Ягеллонський університет, Варшавський університет, Віденський університет, Лейбніц інститут для вивчення історії і культури східної Європи
Пашковським М.І. було зроблено доповідь на тему «Концепція міжнародного злочину у працях Г.Лаутерпахта: історія і сучасність».
Також на конференції було зроблено такі доповіді:
Науковий шлях Г.Лаутерпахта, як юриста-міжнародника. Доповідачі: Адам Редзік, Ігор Земан.
Внесок Г.Лаутерпахта у розробку теорії міжнародного права. Доповідач: Ольга Буткевич.
Концепція захисту прав людини у працях Г. Лаутерпахта. Доповідач: Петро Рабінович
Г.Лаутерпахт – суддя Міжнародного Суду ООН. Доповідач: Дискусія: Володимир Лисик, Мілена Інгелевич-Цітак.
З короткою доповіддю також виступив член Комісії міжнародного права ООН August ReinischProfessor of international and European law at the University of Vienna.
В рамках наукового заходу відбулося відкриття меморіальної таблиці у м. Жовква серу Гершу Лаутерпахту - уроженцю Жовкви, студенту Львівського університету, члену Комісії міжнародного права ООН, судді Міжнародного Суду ООН, юристу-міжнароднику світового масштабу. 

#науковий захід, #Пашковський М.І.,  #Короткий Т.Р., #доповідь

2017/10/17 Методологічний семінар на тему: «Міжнародне і національне право: проблеми акультурації ісламських держав» (професор Х. Бехруз)

Отправлено 1 нояб. 2017 г., 3:10 пользователем Mykola Pashkovskyi

17 жовтня 2017 року, у вівторок, о 15:00, у Залі засідань Вченої ради НУ ОЮА (зелена зала) пройшов методологічний семінар на тему: «Міжнародне і національне право: проблеми акультурації ісламських держав», на якому виступив як доповідач – в.о. завідувача кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія», доктор юридичних наук, професор Х.М. Бехруз​.

2017/10/13 Семінар «Норми і механізми захисту прав людини ООН» (Управління Верховного комісара ООН з прав людини та Інститут зі зв’язку науки та суспільства, НУОЮА)

Отправлено 1 нояб. 2017 г., 3:05 пользователем Mykola Pashkovskyi   [ обновлено 1 нояб. 2017 г., 3:06 ]

Викладачі кафедри взяли участь 13 жовтня 2017 року у семінарі «UN Human Rights Norms and Mechanisms» («Норми і механізми захисту прав людини ООН»),  який було організовано Національним університетом «Одеська юридична академія», Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини та Інститутом зі зв’язку науки та суспільства.
В якості експерта виступив голова секції Управління Верховного комісара ООН з прав людини доктор Крістоф Пешу, який відповідає за спеціальні контрольні мандати у сферах: тортур; позасудових страт; насильницьких зникнень; свавільного затримання; свободи релігій та віросповідання; захисту прав людини в контексті боротьби з тероризмом; захисту права на приватність. 
Доктор Крістоф Пешу має понад 36 річній практичний досвід у гуманітарній сфері, сфері захисту прав людини та допомоги біженцям.
На семінарі обговорювалися актуальні проблеми універсального підходу до захисту прав людини, організаційно-правових особливостей механізму захисту прав людини ООН, використання правозахисного механізму ООН в Україні. 

#семінар, #науковий захід, #ООН, #сертифікат

2017/09/25 Пішов з життя професор Махмуд Шеріф Бассіоуні – "батько міжнародного кримінального права"

Отправлено 28 сент. 2017 г., 0:29 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 28 сент. 2017 г., 0:29 ]

"Батько міжнародного кримінального права" М. Шеріф Басіоуні (M. Cherif Bassiouni) пішов з життя 25 вересня на 79 році.

Засновник та президент Інституту міжнародного права прав людини (International Human Rights Law Institute at the DePaul University College of Law), почесний президент Сіракузького інституту (Міжнародного інституту вищих досліджень в сфері кримінально-правових наук - ISISC), почесного президента Міжнародної асоціації кримінального права (L’Association Internationale de Droit Pénal), ці та багато інших почесних посад характеризували професора М. Шеріф Бассіоуні як лідера в сфері міжнародного співробітництва з питань протидії злочинності і особливо міжнародного кримінального права, хоча останнім і не вичерпувався його науковий та практичний інтерес.1-10 of 190