Новости


2017/12/31 З Новим Роком!!! Happy New Year!!!

Отправлено 31 дек. 2017 г., 6:47 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 31 дек. 2017 г., 6:48 ]


2017/12/16 Our team is Winner of European Regional Rounds of Stetson international moot court competition. Best memorial! Best Oralist!

Отправлено 17 дек. 2017 г., 2:25 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 17 дек. 2017 г., 2:26 ]

 The 22nd Stetson International Environmental Moot Court - European Rounds was held in Kyiv. 
Our team Kristina Mysenko, Faith Abel Damina Princenoble and Anastasia Karpenko became the European Regional Champions, also got an award of "The best Memorial" and Faith Abel Damina Princenoble was recognized as "The best oralist". 
Our team coach Muzyka Victoriia. 
We are happy to congratulate the team on this great victory. 
Together with their coach Viktoriia Muzyka they will represent the Central and Eastern Europe at the International Finals in Florida, USA.


2017/12/15 Конференція Української асоціації міжнародного права

Отправлено 17 дек. 2017 г., 2:11 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 17 дек. 2017 г., 2:27 ]

 15 грудня 2017 року в Київському інституті міжнародних відносин відбулася конференція Української асоціації міжнародного права. В роботі конференції взяли участь професор кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Тимур Короткий та доценти кафедри Дмитро Коваль і Микола Пашковський.
Порядок денний конференції включав шість ключових питань:
  1. Обрання Президента Української асоціації міжнародного права
  2. Про ухвалення нової редакції Статуту Асоціації
  3. Обрання першого віце-президента Української асоціації міжнародного права
  4. Про обрання керівних органів Асоціації
  5. Про вжиття заходів для внесення відповідних змін до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань
  6. Про позицію Української асоціації міжнародного права щодо реформування юридичної (правничої) освіти.
Зокрема, було обрано керівників регіональних осередків, Правління асоціації, Піклувальна рада і Ревізійна комісія асоціації.

2017/12/12 Завідувач кафедри, професор Хашматула Бехруз взяв участь в методологічному семінарі на тему: "Сучасні теорії договору: критичний аналіз"

Отправлено 12 дек. 2017 г., 23:45 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 12 дек. 2017 г., 23:46 ]

 12 грудня 2017 року завідувач кафедри, професор Хашматула Бехруз взяв участь у методологічному семінарі на тему: "Сучасні теорії договору: критичний аналіз". ​Доповідач:  кандидат юридичних наук, доцент, ​докторант кафедри загальнотеоретичної юриспруденції З. М. ​Юдін​

2017/12/08 Доцент кафедри М. Пашковський провів зустріч представників Одеської правничої школи з суддями Верховного Суду

Отправлено 12 дек. 2017 г., 23:34 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 13 дек. 2017 г., 0:24 ]

 8 грудня 2017 року в рамках проекту “Дякую, alma mater! Чесний суд, корінням із студентства» судді Верховного суду - випускники Національного університету «Одеська юридична академія» Тетяна Анцупова, Олена Білоконь, Всеволод Князєв, Єгор Краснов  зустрілись із представниками правничої спільноти рідного міста та подискутували на тему «Верховний Суд – нова філософія судової влади. Як побудувати довіру».
Модератором заходу був доцент кафедри міжнародного права та міжнародних відносин М. Пашковський.
Одеська правова школа дала новому Верховному Суду сім суддів, серед яких і голова Верховного Суду Данішевська Валентина Іванівна! 
Під час зустрічі присутні мали можливість привітати суддів ВС з призначенням, поставити запитання, дізнатись про перші кроки у роботі ВС та висловити свої побажання стосовно діяльності нового ВС!
Зустріч пройшла у дуже теплій та приємній атмосфері завдяки відвертим відповідям суддів ВС та бажанню віднайти діалог між суддями та суспільством!

#Верховний Суд #Пашковский Н.И.


2017/12/08 Доцент Дмитро Коваль виступив з доповіддю на Міжнародній науково-практичній конференції «МОРСЬКЕ ПРАВО: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ»

Отправлено 12 дек. 2017 г., 23:28 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 13 дек. 2017 г., 1:26 ]

 8 грудня 2017 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «МОРСЬКЕ ПРАВО: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ», присвячена 35-ій річниці прийняття та відкриття для підписання Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року.
На конференції з доповіддю виступив доцент кафедри Дмитро Коваль.

2017/12/03 Сегодня мы бы отмечали с Наталией Анатольевной ее День рождения

Отправлено 3 дек. 2017 г., 1:36 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 3 дек. 2017 г., 1:49 ]

 В феврале 2017 года наша кафедра понесла невосполнимую утрату - умерла ее заведующий, профессор Зелинская Наталия Анатольевна - руководитель школы международного уголовного права.
 Сегодня мы отмечаем ее День рождения.
 Наталия Анатольевна, дорогой нашу учитель и друг, - в нашей памяти и в наших сердцах.

 Н. А. Зелінська (3 грудня 1953 р. – 13 лютого 2017 р.) – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія» (2016-2017).
 
Н. А. Зелінська народилася 3 грудня 1953 року у м. Самара. Навчалася на юридичному факультеті Одеського державного університету імені І.І. Мечникова, який закінчила в 1978 році з відзнакою. З серпня 1978 р. по вересень 1980 р. працювала старшим консультантом з правової роботи у народному господарстві відділу юстиції Одеської обласної Ради. З жовтня 1980 р. – адвокат. Наталія Анатоліївна займалася адвокатською діяльністю близько двадцяти років, була членом Одеської колегії адвокатів.
 
Дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 на тему  «Проблеми професійного захисту у справах про застосування примусових заходів медичного характеру» Наталія Анатоліївна захистила 6 травня 1991 р. у спеціалізованій раді Д 068.25.02  Української юридичної академії ім. Ф.Є. Дзержинського. 
 
 У жовтні 1991 р. прийнята на посаду доцента кафедри політології та права Одеського інституту політології та соціального управління,  з березня 1992 р. по грудень 1997 р. працювала в Одеському державному університеті на посаді доцента кафедри історії та світової політики.
 У січні 1998 р. Зелінська Н.А. була зарахована на посаду доцента кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Одеської національної юридичної академії.  З вересня 1998 р. по вересень 2001 р. навчалася в докторантурі  Одеської національної юридичної академії. 

 
Дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук зі спеціальності 12.00.11 («Міжнародне право») на тему  «Міжнародно-правова концепція міжнародного злочину» Наталія Анатоліїна захистила  18 жовтня  2007 р. у спеціалізованій вченій раді Д 36.867.01  Інституту законодавства Верховної Ради України.2008 р. була переведена на посаду професора кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія». У 2011 Зелінській Н.А. присвоєно вчене звання професора. У 2016 році призначена на посаду завідувача кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія».

 Основними напрямами наукових досліджень Наталії Анатоліївни були теорія міжнародного  права, міжнародне кримінальне право, міжнародне гуманітарне право, міжнародно-правові стандарти прав людини, кримінальне право Європейського Союзу.
 
 Наукові досягнення Наталії Анатоліївни Зелінської багато чисельні і вагомі. Їх цінність полягає в унікальному творчому підході, заснованому на синтезі знань з різних дисциплін. Цей підхід став запорукою новаторських і актуальних ідей і концепцій вченого. Наукова школа, що склалася під проводом Н.А. Зелінської, є впливовим явищем української науки міжнародного права і гордістю наукової спадщини Національного університету «Одеська юридична академія». 

 У сфері міжнародного кримінального права Наталія Анатоліївна була визнаним лідером, як в Україні, так і за кордоном. Н. А. Зелінська створила цілісну міжнародно-правову концепцію міжнародних злочинів у контексті міжнародної протидії злочинності.

 У працях професора Н.А. Зелінської вперше в Україні сформульовано концепцію транснаціонального кримінального права і розглянуто його матеріально-правові, процедурно-організаційні та превентивні аспекти; обґрунтовано поняття «транснаціональна криміналізація»; визначено поняття «транснаціональний злочин» як діяння, що визнане злочинним не менш як у двох державах, під юрисдикцію яких воно підпадає, запропоновано класифікацію міжнародних злочинів засновану на параметрах криміналізації та юрисдикції.  Систематизовані міжнародно-правові стандарти криміналізації транснаціональних злочинів. 
 Дістало подальшого розвитку дослідження поняття міжнародного злочину як підстави міжнародно-правової відповідальності індивіда і доведено існування його модифікацій: 1) «нюрнберзької», сконструйованої нюрнберзьким і токійським прецедентами; 2) «постнюрнберзької», що сформувалася у постнюрнберзький період під впливом національної судової практики і розвитку міжнародного права; 3) «гаазької», формування якої пов'язано зі створенням і діяльністю міжнародних трибуналів у Гаазі й Аруші; 4) «римської», закладеної в Римському статуті Міжнародного кримінального суду. 
 Зелінська Н.А. дослідила політико-кримінологічні аспекти тероризму і його міжнародно-правові характеристики та розглянула проблему співвідношення понять «політичні злочини» і політичні репресії. У роботах Наталії Анатоліївни знайшла переконливий розвиток концепція політичного злочину як категорії міжнародного права і політичної кримінології. Суттєве місце в дослідженнях Зелінської Н.А. займають питання міжнародно-правового захисту прав людини у сфері кримінальної юстиції. Особливий акцент зроблений на тому, що солідарність у протидії злочинності не повинна переростати у сприяння політичним репресіям. Сучасна концепція міжнародного кримінального права покликана забезпечити, з одного боку, потреби у міжнародному співробітництві держав у кримінальному переслідуванні осіб, які скоїли тяжкі злочини, і з іншого – надати захист особам, які піддаються політичним переслідуванням. Зелінська Н.А. досліджувала процес «європеїзації» кримінального права, посилення впливу ЄС на розвиток кримінального права держав-членів.

 Професор Н.А. Зелінська  – автор більш ніж 160 наукових праць, в тому числі двох фундаментальних монографій «Політичні злочини в системі міжнародної злочинності» (2003), «Міжнародні злочини та міжнародна злочинність» (2006), співавтор колективних монографій «Проблеми входження України в європейський правовий простір» (1999), «Соціально-правові аспекти тероризму» (2003), «Международное уголовное правосудие: современные проблемы» (2009), «Від теорії міжнародного права до практики захисту прав людини. Liber Amicorum до 60-річчя проф. В.В. Мицика» (2016)та інших, співавтор підручника з права Європейського Союзу (2012). До останнього дня свого життя працювала над підручником з міжнародного кримінального права.
Зелінська Н.А. – член редакційної колегії наукових видань: «Український часопис міжнародного права» (м. Київ), «Альманах міжнародного права» (м. Одеса).

 Наталія Анатоліївна була експертом Ради Європи у Програмі регіонального навчального курсу українських прокурорів з питань положень та практики застосування Європейської конвенції прав людини; учасником проекту Британської Ради з розвитку партнерських зв'язків (Великобританія, REAP) в кооперації з Департаментом міжнародного розвитку Великобританії з метою розробки навчального курсу «Міжнародно-правові стандарти прав людини у сфері кримінальної юстиції та пенітенціарної системи» (2000-2002 рр.), експертом-дослідником у міжнародному проекті американського університету (Вашингтон, США) «Центр з вивчення транснаціональної злочинності і корупції (TRACCC)» (2003-2005 рр.).

 У складі робочих груп Наталія Анатоліївна брала участь в розробці ряду законів України, активно долучалася до діяльності Української асоціації міжнародного права. У складі робочої групи брала участь у розробці Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» (1999-2000 рр.). В якості члена колегії відповідальних редакторів та робочої групи експертів, створеної на базі Антитерористичного центру при СБ України, працювала над проектом Закону України «Про боротьбу з тероризмом» (2001-2002 рр.). 

 Професор Зелінська – учасник багатьох наукових семінарів та конференцій, серед яких: Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми сучасної політики та шляхи її здійснення» (Одеса, 1993); Міжнародний семінар з питань практичного застосування європейських конвенцій у сфері кримінального права, організований Радою Європи (Київ, 1998); Міжнародний колоквіум «Реформування системи кримінального судочинства у частині захисту прав людини у країнах Центральної та Східної Європи» (Великобританія, Ноттінгем, 2000); Міжнародна конференція з програми регіональних партнерських зв’язків REAP – Conference Proceedings: The Role of Higher Education in the Development of Democracy and an Open Society (Київ, 1999); Міжнародна науково-практична конференція «Римський Статут Міжнародного кримінального суду: імплементація на національному рівні» (Київ, 2004); Міжнародний науково-практичний симпозіум «Від Нюрнбергу до Рима: міжнародне правосуддя після Великої Перемоги» (Одеса, 2010); Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 20-річчю Національної академії правових наук України (Харків, 2013); Міжнародні науково-практичні конференції "Правове забезпечення ефективного виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини" (Одеса, 2012-2014) та ін.
Наталія Анатоліївна нагороджена Почесною грамотою за наукові досягнення Південного наукового центру Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України та Ради ректорів вищих навчальних закладів Одеського регіону (2009 р.); знаком «Відмінник освіти України» (2009 р.); Почесною відзнакою за наукові досягнення Голови Одеської обласної державної адміністрації (2007 р.); нагородами Національного університету «Одеська юридична академія».

 Професор Зелінська Н.А. виховала декілька поколінь юристів, під її керівництвом було захищено кандидатські та докторські дисертації зі спеціальності 12.00.11 «Міжнародне право». Роботі з аспірантами та докторантами Наталія Анатоліївна приділяла велику увагу. Їхні наукові праці в результаті інтелектуальної «огранки» науковим керівником і консультантом займали гідне місце серед українських міжнародно-правових досліджень.

 Наталія Анатоліївна назавжди залишиться у пам’яті колег і учнів як доброчесна і сильна людина, талановитий вчений та вчитель. 

С.С. Андрейченко, Д.О. Коваль2017/12/02 Нам - 20 лет и доцент Войтович - лучший преподаватель академии

Отправлено 2 дек. 2017 г., 4:02 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 2 дек. 2017 г., 4:04 ]

 2 декабря традиционно отмечается День Одесской юридической академии, созданной в 1997 году в результате преобразования юридического института Одесского государственного университета имени И.И. Мечникова.

 В этом году отмечаем 20-летие нашего вуза, поздравляем коллег, студентов и выпускников с нашим общим праздником.
 
А еще в связи с праздником, студентами был организован онлайн-конкурс на лучшего преподавателя университета, по результатам которого, безусловно заслуженную, победу одержал доцент кафедры международного права и международных отношений Павел Петрович Войтович!

Поздравляем!


2017/11/28 Дмитро Коваль - науковий блог "Символізм образу Міжнародного кримінального суду в українському інформаційному просторі"

Отправлено 1 дек. 2017 г., 0:17 пользователем Mykola Pashkovsky   [ обновлено 1 дек. 2017 г., 0:18 ]

 На сайті Українського католицького університету у рамках проекту Школи права УКУ “Перехідне правосуддя та примирення в Україні” (http://law.ucu.edu.uaопубліковано науковий блог к.ю.н. доцента кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія», експерта ГО Truth Hounds Дмитра Коваля "Символізм образу Міжнародного кримінального суду в українському інформаційному просторі"

Потенціал міжнародних кримінальних судів та трибуналів по забезпеченню ефективної транзиціїї чи то навіть трансформації в пост-конфліктних суспільствах, залежить від багатьох факторів. Серед них часто називають довіру до суду, його авторитетність, сприйняття суспільством, рівень впливу на колективну пам’ять, юрисдикційні можливості тощо. Одним з чинників, що визначає те, як запам’ятовується та сприймається діяльність таких судів у суспільстві є загальний образ відповідного суду, закарбування якого у пам’яті та свідомості індивідів залежить від комбінації різноманітних ідей, подій та понять, як пов’язаних з діяльністю таких судів чи трибуналів, так і ні.

В цій замітці спробую в загальних рисах пояснити про який саме «образ» міжнародного кримінального суду йдеться та що може вплинути на його формування. Щоб бути більш конкретним, сконцентруюсь на формуванні образу Міжнародного кримінального суду в українському суспільстві та впливі медіа на цей процес.

Власне, тему цієї замітки можна окреслити й вужче: чи впливає на сприйняття Міжнародного кримінального суду в Україні присутність у медіа просторі вигаданої українськими журналістами назви цього суду – Гаазький трибунал? Тією лінзою, крізь яку планую поглянути на проблему є символічний інтеракціонізм – соціологічна теорія, заснована Гербертом Мідом та продовжена багатьма видатними дослідниками, серед яких Герберт Блюмер, Ірвінг Гофман та багато інших.

Символічні інтеракціоністи наголошували, що будь-які ідеї, концепти, інституції чи явища повинні сприйматися крізь призму індивіду, адже саме індивід наповнює їх змістом. Таким чином, саме індивід формує відповідний образ, скажімо інституції. Цей образ не з’являється в його свідомості автоматично в об’єктивованому вигляді, тобто вигляді, в якому був випродукований оточуючим середовищем. При його формуванні важливим є не стільки суть об’єкта або явища, скільки значення (meanings), якими індивіди їх наділяють.

Звідки ж беруться такі значення та що впливає на формування образу? Вичерпної відповіді на це питання не існує. Найнесподіваніші комбінації подій та міркувань, ідей та явищ, іншими словами їх контингентна констеляція, можуть визначати те, яким буде сформовано образ в свідомості індивіда.

Щоб уникнути ілюстрування попередньої тези через вигадані образи міжнародних кримінальних судів, звернемося до реальних прикладів з історії.

Один з таких знаходимо у статті Л. Дугласа, що була опублікована в збірнику статей «Нюрнберзькі трибунали: міжнародне кримінальне право після 1945 року». Автор вказує на те, що для американського суспільства образ Нюрнберзького трибуналу тісно пов’язаний з фільмом Стенлі Крамера «Нюрнберзький процес» ( “Judgement at Nuremberg”), який, власне, і не про Нюрнберзький трибунал як такий (мається на увазі, що він не про Міжнародний військовий трибунал). Фільм вплинув на колективну пам’ять нітрохи не менше ніж сам великий Нюрнберзький трибунал і навіть підмінив спогади про нього, чого не міг би спрогнозувати жоден експерт.

Окрім підміни понять у свідомості американців, фільм мав й інші наслідки. Як вказує у своєму комплексному дослідження фільму Д. Фразер, «Нюрнберзький процес» звів на рівень банальних злочини завзятих послідовників нацизму, тобто, користуючись сучасною термінологією, тривіалізував їх. Більш того, процес у фільмі показаний як політизований та частково контрольований американською окупаційною владою. Цілком ймовірно, що такий образ пересічним американцем був автоматично перенесений на Міжнародний військовий трибунал.

Якби сучасне кіно, що згадує Міжнародний кримінальний суд на кшталт серіалу «Чорний список» (“The Blacklist”) чи «Охоронець кілера» (“The Hitman’s Bodyguard”) набули б зрівняного з фільмом Крамера культового статусу, вони б також могли певним чином вплинути на формування образу цього суду, некоректно зорієнтувавши глядачів на розуміння процесу в МКС. Хоча, можливо, такий вплив на уявлення окремих осіб все ж має місце сьогодні?

Що ж до України, то з нею пов’язаний інший приклад з того ж ряду, що й попередній. Як відомо, Україна двічі направляла заяви про визнання юрисдикції МКС щодо ситуації в Україні. Після цього, МКС потрапив у фокус вітчизняних медіа, та регулярно згадується найпопулярнішими новинарними ресурсами. Щоправда, в таких згадках він фігурує в кращому випадку як «суд в Гаазі», а в гіршому як «Гаазький трибунал». Завдяки цьому, існують великі шанси, що в свідомості багатьох українців саме словосполучення «Гаазький трибунал» стане титулом того образу, який буде створений щодо МКС.

Але яким ж буде зміст цього образу? Частину відповіді на це питання можливо отримати, проаналізувавши ті асоціації, що пов’язані з словосполученням «Гаазький трибунал». Ще з кінця 90-х років Гаазьким трибуналом українські медіа називали Міжнародний кримінальний трибунал для колишньої Югославії (МКТЮ). МКТЮ в той час в пресі зображувався в не надто позитивних тональностях. Більш того, на індивідуальне сприйняття його діяльності впливали ностальгічні спогади про братську соціалістичну Югославію, за якісними товарами з якої в свій час активно полював радянський громадянин. Через це, МКТЮ приписувалися реальні та вигадані промахи та упередженість. Він вважався засобом політичного тиску на керівництво спочатку Югославії, згодом Сербії та Чорногорії і, в кінці кінців, Сербії.

Фактично, використання позначення, використовуваного для МКТЮ, до МКС створює реальні шанси на те, що й МКС буде розглядатися як упереджена інституція, діяльність якої залежить від волі наддержав. Користуючись термінологією згадуваного вище Л. Дугласа, МКС перетворюється за рахунок свого медіа-висвітлення в Україні на культурний артефакт, зміст якого складають ідеї та події, що не пов’язані безпосередньо з діяльністю суду.

Як бачимо, формування індивідуальних образів Міжнародного кримінального суду в Україні залежить серед іншого від того, як до нього апелюють медіа. Це в свою чергу може потягнути прохолодне, або й навіть негативне сприйняття Суду в суспільстві. Останнє створює додаткові ризики щодо впливу МКС як одного з інструментів транзитивної юстиції.2017/11/29 Второй литературный салон Войтовича “Благодарю”

Отправлено 29 нояб. 2017 г., 23:36 пользователем Mykola Pashkovskyi   [ обновлено 29 нояб. 2017 г., 23:48 ]

 29 ноября в Underpub состоялся организованный одесским поэтом и доцентом кафедры международного права и международных отношений Павлом Войтовичем 2-й литературный салон Войтовича “Благодарю”, на котором Павел Петрович представил два своих новых сборника произведений "Благодарю" и "Есть. Что есть, то есть".

 На творческом вечере выступили студенты, выпускники, друзья Павла Петровича со своими произведениями.

 
Для поклонников международного права Павел Петрович посвятил стихотворение "Fifry shades of International Law". Рекомендовано в качестве пособия к подготовке к экзаменам доцента Войтовича :)

Страничка Павла Петровича в Instagram – https://www.instagram.com/pavovich_/1-10 of 209